Årsmöte 9 mars kl. 18.00

Snart dags för föreningens Årsmöte. Den 9 mars kl. 18:00 träffas vi i klubbens lokaler på Klosterängsvägen 15 i Lund för att se tillbaka till det föregångna året och ta beslut om verksamheten 2022. Årsmötet är tillfället så alla medlemmar får möjlighet att tycka till om organisationen, lyfta idéer om förbättringar i verksamheten och välja in de personer som du vill ska vara representerade i styrelsen.

Årsmöteshandlingar kommer att skickas ut per e-post en vecka före mötet. Rösträtt under mötet har alla som betalt in sin medlemsavgift före årsmötet.

Kvällens tidiga ordinarie pass (18:00-19:25) för juniorer och vuxna utgår till förmån för årsmötet, men om vi blir klara i rimlig tid håller Sempai Markus det senare passet för Kyu-graderade efteråt. Så lämna inte GIn hemma!

Valberedningens nomineringar och förslag inför årsstämman